Ваш слух і слухові апарати: міфи і факти
Міф 1-й: Зниження слуху зустрічається рідко. Ще рідше - випадки, коли слухові апарати потрібні.
Факти: Сьогодні кожна десята людина у світі страждає від порушення слуху, яке можна виправити за допомогою слухового апарату.
Міф 2-й: Зниження слуху - ознака старості.
Факти: Порушення слуху нестримно "молодіють". Недавнє дослідження стану слуху американської молоді до 18 років показало, що у 8% з них поріг слуху істотно нижчий за норму.
Міф 3-й: Якби у мене було зниження слуху, то я, звичайно, знав би про це.
Факти: Слух зазвичай погіршується поступово (звичайно, не йдеться про раптову втрату слуху) і часто непомітно для самої людини. Компенсаційні можливості організму, особливо в молодості, дуже великі: відчуваючи труднощі у спілкуванні, люди несвідомо удаються до хитрощів, щоб зрозуміти сказане - домислюють, додумують постійно вирішуючи своєрідний "пазл".
Як правило, першими проблему помічають родичі, що страждають від постійних непорозумінь і нерозуміння, занадто голосно включеного телевізора.
Міф 4-й: Перевірка слуху - довга, нудна і дорога справа.
Факти: Слух можна перевірити у ЛОР-лікаря, сурдолога, аудіолога або у фахівця із слухопротезування. Основне дослідження слуху - тональна аудіометрія - нескладна і безболісна процедура, в ході якої ви розпізнаєте звукові сигнали різної частоти і гучності. Результат обстеження - тональна аудіограма - індивідуальні характеристики вашого слуху. На підставі її даних потім підбирається і слуховий апарат.
Міф 5-й: Слуховий апарат - крайній захід, краще спробувати виправити слух за допомогою ліків або операції.
Факти: У переважній більшості випадків (до 90%) зниження слуху викликане безповоротним ураженням внутрішнього вуха - це так звана сенсоневральна туговухість. В цьому випадку ні ліки, ні операція допомогти не можуть, тому вихід один - якісне слухопротезування.
Міф 6-й: Слухові апарати пдсилюють усі звуки однаково, а допомогти краще розбирати мову не можуть.
Факти: Цифрові слухові апарати останніх поколінь "уміють" відрізняти мову від навколишніх шумових перешкод, виділяти і підсилювати її, пригнічуючи при цьому неінформативні фонові звуки. Це значно полегшує розуміння мови, особливо в складних звукових ситуаціях (наприклад, в багатолюдних, шумних, гучних приміщеннях).
Міф 7-й: Носіння слухового апарату може привести до подальшого погіршення слуху.
Факти: Правильно підібраний і налагоджений слуховий апарат не може зіпсувати слух. Навпаки, якщо Ви постійно (а не 1-2 години в день і від випадку до випадку) користуєтеся ним, то Ваш орган слуху, а з ним і мозок отримують достатню кількість звукових подразнень, тобто постійно "працюють", переробляючи інформацію, що поступає, зберігаючи і тренуючи свої функції.
Міф 8-й: Слухові апарати дуже кидаються у вічі. Оточуючі, помітивши мій слуховий апарат, вважатимуть мене неповноцінним.
Факти: Ніколи ще слухові апарати не були такі мініатюрні, як зараз. Вони непомітно ховаються за вухом (завушні моделі) або прямо в юшці (внутрішньовушні).
Забобони, пов'язані із слуховими апаратами, поступово відходять в минуле. Багато знаменитостей не приховують, що користуються слуховим апаратом - цим крихітним дивом сучасної мікроелектроніки. Слуховий апарат стає таким же необхідним і звичайним аксесуаром, як, наприклад, окуляри.
Міф 9-й: Надівши слуховий апарат, я відразу чутиму, як раніше.
Факти: Звикання до слухового апарату і адаптація до нього можуть тривати досить довго - від 2 до 4 місяців і вимагають часу і деякого зусилля. Можливо, буде потрібно декілька візитів до слухопротезиста для додаткового налаштування апарату відповідно до ваших індивідуальних особливостей і потреб. Причому, чим менше часу пройшло з моменту втрати слуху до протезування тобто чим менше часу слух і мозок людини знаходилися в бездіяльності, тим швидші і кращі будуть результати корекції.
Міф 10-й: Хороший слуховий апарат занадто дорого коштує.
Завдяки розвитку технологій останнім часом на ринку з'явилися цифрові апарати, цілком доступні людям з середнім достатком. У будь-якому випадку, правильно підібраний і індивідуально налагоджений слуховий апарат - найкраще вкладення в підвищення якості власного життя.
|