слухові апарати Тернопіль, слуховые аппараты Тернополь (050) 377-48-49 (098) 014-75-95

Написати листаКарта сайта

Всього декілька децибел можуть означати так багато!

Шепіт улюбленої людини. Вигук радості. Слова захоплення. Дзвін келихів.

Слух - це більше, ніж сприйняття звуків.

Слух - це якість вашого життя.

Звертайтесь до нас і ми допоможемо Вам знову чути!

  Головна » Питання - відповідь » Як можна без спеціального устаткування визначити можливе порушення слуху у малюка?
 

Як можна без спеціального устаткування визначити можливе порушення слуху у малюка?

Існує дуже простий і доступний метод (метод "горохових проб"), який можна використовувати в домашніх умовах. Потрібно чотири пластмасові баночки, наприклад, з-під "кіндер-сюрприза". Три баночки на одну третину заповнюються: перша - нелущеним горохом, друга - гречкою-ядрицею і третя - манкою. Четверта баночка залишається порожньою. Малюка покладіть на пеленальный стіл або посадіть на руки. Перевіряючий розташовується перед дитиною щоб бачити зміни її реакцій у відповідь на звукові стимули. Він трясе баночки на відстані 20-30 см від правого і лівого вуха малюка. При цьому в одній руці у нього баночка з крупою (спочатку з манкою, потім з гречкою і остання з горохом), а в іншій руці - порожня баночка. Рухи рук мають бути симетричними. При перевірці другого вуха баночки міняють місцями.

У відповідь на сигнал малюк повинен якось зреагувати: завмерти, або, навпаки, почати активно рухатися, заморгати, повернути голівку у бік джерела звуку. Друга, порожня баночка потрібна для того, щоб виключити ситуацію, коли дитина обертається просто щоб розглянути новий незнайомий предмет. Якщо дитина чітко реагує на звучання баночки з манкою і визначає напрям звуку, то гречку і горох можна вже не пред'являти. Не варто турбуватися якщо малюк до 4 місяців не реагує на баночку з манкою: в цьому віці це нормально. Діти цього віку ще не можуть також визначати напрям звуку. Дитина старше за 4 місяці повинна реагувати на звучання усіх трьох баночок і повертати голову або очі у напрямі джерела звуку.

До уваги батьків: не треба самостійно повторювати таке обстеження знову і знову: багатократним повторенням звукових сигналів ви доб'єтеся лише гальмування реакцій на звук, що утруднить подальше обстеження.

Повернутись назад
(050) 377-48-49
(098) 014-75-95
Каталог веб ресурсів Тернопільщини