слухові апарати Тернопіль, слуховые аппараты Тернополь (050) 377-48-49 (098) 014-75-95

Написати листаКарта сайта

Всього декілька децибел можуть означати так багато!

Шепіт улюбленої людини. Вигук радості. Слова захоплення. Дзвін келихів.

Слух - це більше, ніж сприйняття звуків.

Слух - це якість вашого життя.

Звертайтесь до нас і ми допоможемо Вам знову чути!

  Головна » Втрата слуху у дітей
 

Втрата слуху у дітей

Слух грає істотну роль в розвитку дитини. За допомогою слуху дитина вчиться розпізнавати голоси, імітувати звуки і, отже, говорити. Крихті того, слух дає дитині можливість чути сигнали небезпеки, орієнтуватися, спілкуватися з іншими дітьми і придбавати комунікативні навички. Слух-это більше, ніж просто один з органів чуття; слух грає важливу роль у формуванні поведінки і характеру дитини.

Раніше, коли не було можливості правильно діагностувати порушення слуху маленької дитини, часто вважалося, що дитина, що недочуває, розумово відстала. В цьому випадку його могли навіть відправити до будинку-інтернату для розумово відсталих дітей. На щастя, сьогодні так не поступають. Втрата слуху ніяк не пов'язана з розумовими здібностями людини. Проте, якщо на ранній стадії порушення слуху залишається без діагнозу і компенсації це може мати значний негативний вплив на наступний розвиток дитини.

Частенько батькам важче змиритися з думкою про порушення слуху дитини, чим самій дитині. Тому украй важливо, щоб батьки підтримували дитину, відносилися нейтрально і шукали інформацію про діагноз для того, щоб надати дитині оптимальні умови для його розвитку.

Діти з порушенням слуху

Від одного до чотирьох з 1000 немовлят народжуються з тією або іншою мірою постійної втрати слуху. Існує безліч різних причин виникнення втрати слуху у немовляти, включаючи родову травму і спадкові хвороби.

Проблеми із слухом також можуть розвиватися поступово протягом дитинства. Серед причин придбаної втрати слуху - запалення середнього вуха (отит) і дія шуму.

Близько половини усіх дітей в дитинстві хворіє на отит, який часто супроводжується появою рідини у внутрішньому вусі, що може викликати тимчасову або постійну втрату слуху. Важливо пам'ятати, що дитина, у якої часто виникають проблеми з вухами, може випробовувати тимчасову втрату слуху. В результаті частих проблем із слухом, особливо протягом перших років навчання в школі, можуть змінитися сприйнятливість і поведінка дитини.

Чому важливо якомога раніше діагностувати порушення слуху?

Чим раніше порушення слуху дитини діагностується і компенсується за допомогою слухових апаратів, тим більше шансів у дитини жити практично нормальним життям. Слух повністю розвинений вже при народженні, і сьогодні можна діагностувати порушення слуху навіть у новонародженого. Рекомендується перевірити слух дитини якомога раніше, особливо якщо у Вашій сім'ї вже були випадки спадкової втрати слуху. Сьогодні існують програми скринінгу для ідентифікації дітей з високим ризиком природженої втрати слуху. Дослідження показують, що, за винятком дітей з дуже важкою втратою слуху, мовний розвиток дитини, що недочуває, можна порівняти з мовним розвитком дитини, що нормально чує, якщо дитина, що недочуває, отримала слухові апарати протягом перших 6 місяців.

0-4 місяці. Дитина лякається раптових або гучних звуків і починає локалізувати звуки очима або рухом голови.

3-6 місяців. Дитина виявляє цікавість до різних звуків і сам починає видавати звуки. Крім того, він імовірно дізнається знайомі голоси.

6-12 місяців. Дитина починає лепетати і розуміти прості слова, як, наприклад, "мама" і "доки". Також починає реагувати на прості речення.

12-18 місяців. Лепет поступово перетворюється на слова. Дитина може використовувати близько 20 слів і розуміє близько 50 слів.

2 роки. Найчастіше дитина може будувати прості речення і користуватися словарним запасом, що складається з 200-300 слів. Дитині подобається, коли йому читають вголос дитячу книгу, він може вказати пальцем на малюнки в книзі і називати назви предмети, що часто зустрічаються в ній.

3-4 роки. Дитина використовує слова і пропозиції для того, щоб запитувати, висловлювати свої бажання і почуття. Протягом цих двох років значно покращуються вимова і розуміння мови, і розширюється словарний запас.

Які моделі слухових апаратів підходять дітям?

Щоб забезпечити оптимальну функціональність слухових апаратів важливо, щоб вони повністю відповідали розміру вух дитини. Із-за постійних фізичних змін форми і розміру вуха дитини додаються спеціальні вимоги до слухових апаратів. Маленьким дітям зазвичай рекомендуються завушні слухові апарати (ВТ), оскільки вони найміцніші, прості у використанні а також полегшують процес щоденного усунення вушної сірки. Оскільки форма і розмір вушного каналу дитини постійно змінюються, слід час від часу виготовляти нові вушні вкладиші.

Слухові апарати доступні в різних яскравих кольорах, які віддають перевазі більшість дітей. Підлітки можуть віддавати перевагу більш непомітним моделям. Найчастіше вони не бажають відрізнятися від своїх друзів, тому підлітки, що недочувають, віддають перевагу найбільш непомітним слуховим апаратам.

Як слухові апарати можуть допомогти дитині?

Слухові апарати дають дитині, що недочуває, можливість розвивати свої мовні здібності і брати активну участь в соціальному житті, наприклад, в школі - на рівних з однолітками.

Людям з порушенням слуху зазвичай важко розрізнити мову від шуму. Це стосується особливо дітей, оскільки їх мова ще не повністю розвинена, внаслідок чого їм важко вгадати слова, які вони не розчули. Таким чином сучасні слухові апарати приносять величезну користь дітям, що недочувають. Вони пригнічують фоновий шум, що заважає, і виділяють бажані звуки як, наприклад, мова.

Якщо Ваша дитина має порушення слуху на обидва вуха важливо, щоб він носив два слухові апарати. Таке бинауральная налаштування покращує розбірливість мови в шумних обстановках.

Шум ушкоджує слух

Значну частину дня діти проводять в шумних обстановках - наприклад, на дитячому майданчику, в класі і в школі продовженого дня. Тривала дія шуму може викликати тимчасову або постійну втрату слуху.

Важливо щоб дитина не піддавалася надмірній дії шуму. Батьки і учителі повинні прагнути зменшити шум в оточенні дітей для того, щоб створити сприятливі умови для здорового розвитку дітей.

Допомога є!

Сьогодні існують різні способи для того, щоб допомогти людей з порушенням слуху максимально реалізувати свій потенціал.

Здатність чути - украй важлива для розвитку дитини. Тому компанія "Відекс" приділяє особливу увагу розробці слухових апаратів і теорій, які допомагають дітям, що недочувають, максимально реалізувати свій потенціал. Діти з великим порушенням слуху можуть дістати користь, як від досконалих цифрових технологій, так і від багатьох інших переваг потужних апаратів Сенсо Дива.
(050) 377-48-49
(098) 014-75-95
Каталог веб ресурсів Тернопільщини