слухові апарати Тернопіль, слуховые аппараты Тернополь (050) 377-48-49 (098) 014-75-95

Написати листаКарта сайта

Всього декілька децибел можуть означати так багато!

Шепіт улюбленої людини. Вигук радості. Слова захоплення. Дзвін келихів.

Слух - це більше, ніж сприйняття звуків.

Слух - це якість вашого життя.

Звертайтесь до нас і ми допоможемо Вам знову чути!

  Головна » Корисні статті » Що таке слуховий апарат?
 

Що таке слуховий апарат?

Слуховий апарат - це електронний допоміжний пристрій, який зазвичай носиться за вухом або у вушному каналі. Слуховий апарат складається з мікрофібри, телефону (тобто Динаміка) і підсилювача-мікрочіпа, який харчується від крихітної батареї. Завдяки останнім досягненням в області цифрової технології і сучасної електроніки сьогоднішні слухові апарати такі маленькі, що їх практично не видно у вушному каналі. Не дивлячись на невеликий розмір сучасних слухових апаратів, зберігається висока якість відтворення звуку, відповідна звуку CD.

Слуховий апарат не може відновити нормальний слух. Проте, він принесе користувачеві значну користь, долаючи головні перешкоди, пов'язані з порушенням слуху. Одна з головних проблем користувачів слухових апаратів — фоновий шум, що заважає. Мікрочіпи сьогоднішніх передових слухових апаратів ефективно зменшують фоновий шум і виділяють мову, автоматично і плавно регулюючи посилення слухового апарату.

Міфи зв'язані з використанням слухових апаратів

До цих пір існує безліч непорозумінь, що стосуються використання слухових апаратів. Багато хто до цих пір думає, що:

  • слухові апарати великі і незручні;
  • слухові апарати безперервно свистять;
  • для регулювання слухових апаратів необхідний великий пульт дистанційного керування;
  • слухові апарати важко використовувати і обслуговувати.

На щастя це все невірно

Найменші слухові апарати на сьогоднішньому ринку ненабагато більші кавового зернятка. Крім того, проблеми свисту слухового апарату в більшості випадків вирішена. Більшість сучасних слухових апаратів працюють автоматично, без регулювання і налаштовуються відповідно до індивідуальних потреб користувачів. Тому їх дуже просто використовувати. Догляд за вушним вкладишем теж досить простий — при придбанні слухового апарату поставляються необхідні допоміжні інструменти.

Типи слухових апаратів

Сьогодні найчастіше використовуються наступні типи слухових апаратів: завушні, внутрішньовушні і глибококанальні слухові апарати. Нижче приведений короткий опис цих трьох типів, а також деяких функцій, доступних для кожного типа.

Завушний слуховий апарат (BTE) складається з пластикового корпусу, що вміщає електроніку слухового апарату, від якого посилений звук потрапляє у вушний вкладиш через прозору пластикову трубку. Крюк завушного слухового апарату приєднаний до цієї трубки, яка у свою чергу приєднана до індивідуального вушного вкладиша, розташованого у вусі користувача. Щоб уникнути виникнення зворотного зв'язку (свисту апарату) і для досягнення оптимальної ефективності слухового апарату украй важливо, аби вушний вкладиш був вдало підігнаний і щільно вставлений у вухо. Крім того, сполучна трубка повинна мати відповідну довжину і бути м'якою і пружною. Рівень гучності слухового апарату регулюється автоматично або за допомогою ручного регулювальника гучності (у вигляді маленького важеля або коліщатка). Більшість завушних моделей також мають перемикач "Т" для вибору режиму телефонної котушки, яка дозволяє виробляти передачу звуку через систему індуктивного зв'язку. (див. на звороті). У деяких моделях батарейний відсік одночасно служить і перемикачем Вкл./Викл.; у інших моделях цю функцію виконує перемикач "Т".

Завушні слухові апарати доступні в широкому асортименті типів і потужностей. Надпотужні слухові апарати призначені для компенсації важких втрат слуху. Слухові апарати з направленим мікрофоном покращують розбірливість мови в ситуаціях, коли присутній фоновий шум, оскільки вони підсилюють бажані звуки, що поступають спереду у великій мірі, чим звуки, що заважають, поступають ззаду. Деякі моделі оснащені пультом дистанційного керування, за допомогою якого можна вибрати програму прослухування, відповідну для певної звукової обстановки; інші моделі вибирають програми прослухування автоматично.

Внутрішньовушний слуховий апарат (ITE). На відміну від завушного слухового апарату, внутрішньовушний слуховий апарат розміщується усередині вуха і складається всього лише з однієї частини (корпуса), в якому вбудована електроніка слухового апарату. Корпус виготовляється по індивідуальному зліпку вушного каналу кожного користувача. Цей тип слухового апарату частіше всього 100% автоматичний, але в деяких моделях за допомогою маленького важеля чи коліщатка можна відрегулювати рівень гучності вручну. У деяких моделях батарейний відсік одночасно служить і перемикачем Вкл./Викл.; у інших моделях цю функцію виконує регулювальник гучності. Внутрішньовушні моделі найчастіше можуть бути оснащені перемикачем "Т" (залежно від розміру слухового апарату) для вибору режиму телефонної котушки, яка дозволяє виробляти передачу звуків через систему індивідуального зв'язку.

Глибококанальний слуховий апарат (CIC) розміщується глибоко у вушному каналі (звідси назва цього типа слухового апарату). Не дивлячись на крихітний розмір цього типа апарату, завдяки сучасним технологіям, він ні в чому не поступається за якістю звуку моделям більшого розміру. Глибококанальний слуховий апарат практично непомітний у вусі — ніхто не замітить, що Ви носите слуховий апарат. Завдяки розміщенню глибоко у вушному каналі зберігаються природні акустичні переваги: зменшуються проблеми з шумом вітру, полегшується використання звичайного телефону і покращується здатність визначати напрям звуку, що поступає. Частіше всього глибококанальний слуховий апарат повністю автоматичний — в ньому не залишається місця для додаткових, ручних функцій.

Батарея розташована в кришечці батарейного відсіку, яка одночасно служить і перемикачем Вкл./Викл. Глибококанальні моделі неможливо оснастити телефонною котушкою.

Частенько люди, які погано чують переживають скруту, коли знаходяться в суспільних місцях, наприклад, в кіно, театрі або церкві, або на діловій зустрічі. На щастя ці місця інколи оснащені системою індуктивного зв'язку. Якщо Ваш завушний або внутрішньовушний слуховий апарат оснащений телефонною котушкою, Ви можете перемикати в режим "Т" для того, щоб вловити звуки, передавані системою індивідуального зв'язку. В цьому випадку відключається мікрофон слухового апарату. Таким чином, сигнал поступає в слуховий апарат безпосередньо від бажаного джерела звуку без фонового шуму, що заважає, або ехо-камери, часто присутньої в місцях, де зібрано багато людей. Громадські будівлі як, наприклад, пошта або вокзал, теж можуть бути оснащені системою індуктивного зв'язку.

Сьогодні багато завушних моделей можна підключити до спеціальної FM-системи, яка значно полегшує спілкування, наприклад, в аудиторії або на діловій зустрічі. Той, що говорить носить невеликий радіо-мікрофон, який передає те, що він говорить, за допомогою FM-частоти, спеціально призначеної для цього. Сигнал вловлюється невеликим радіоприймачем, підключеним до завушного слухового апарату, і поступає безпосередньо у вухо користувача слухового апарату.

Слухові апарати не можуть відновити нормальний слух. Проте вони допоможуть Вам максимально реалізувати свій потенціал. Вони також дадуть Вам можливість вести активний спосіб життя. Немає необхідності постійно напружуватися і турбуватися. Сучасна технологія наблизила нас до головної мети — надати всім людям, які погано чують повну компенсацію їх індивідуальної втрати слуху.
(050) 377-48-49
(098) 014-75-95
Каталог веб ресурсів Тернопільщини