слухові апарати Тернопіль, слуховые аппараты Тернополь (050) 377-48-49 (098) 014-75-95

Написати листаКарта сайта

Всього декілька децибел можуть означати так багато!

Шепіт улюбленої людини. Вигук радості. Слова захоплення. Дзвін келихів.

Слух - це більше, ніж сприйняття звуків.

Слух - це якість вашого життя.

Звертайтесь до нас і ми допоможемо Вам знову чути!

  Головна » Корисні статті » Спілкування з користувачами слухових апаратів
 

Що таке шум?

У сучасному суспільстві ми постійно піддаємося дії звуків. Більшість звуків приносять нам задоволення, але в деяких ситуаціях звук перетворюється на шум. Існують різні думки з приводу того, що вважати шумом, оскільки одні люди чутливіші до звуків, чим інші. Проте всі можуть погодитися, що шум - це небажаний звук. Зважаючи на наш слух, можна сказати, що гучний шум — це такий звук, який може привести до порушення слуху.

Для людей з порушеним слухом довколишній шум представляє особливу проблему, оскільки вони зазвичай мають сильно обмежену можливість сприйняття мови в галасливій обстановці. Багато слухових апаратів підсилюють не лише мову, але і довколишній шум, тому в галасливій обстановці часто виникає проблема.

Як шум призводить до порушення слуху?

Вухо - це складний орган, деякі частини якого можуть постраждати під дією гучних звуків. У внутрішньому вусі знаходяться чутливі клітини, які перетворюють звук в нервові імпульси, що сприймаються мозком. Під впливом гучних звуків чутливі клітини можуть бути пошкоджені або зруйновані. Відновити ці клітини неможливо і в результаті виникає постійне зниження слуху. Щоб уникнути цього необхідно піклуватися про власний слух.

Допустимий рівень шуму

У багатьох країнах допустимий рівень шуму на робочому місці законодавчо встановлений в межах 85 дБ (децибел). Там, де рівень шуму перевищує 85 дБ, повинні застосовуватися засоби захисту слуху. Фактично 85 дБ - це граничний рівень шуму, дія якого може продовжуватися вісім годин без шкоди для слуху. Збільшення на 3 дБ відповідає подвоєнню інтенсивності і зменшенню в два рази допустимого часу дії звуку. При 88 дБ допустимий час складе чотири години, при 91 дБ - дві години і так далі Фактично це означає, що шум гучністю 110 дБ вухо може переносити всього декілька хвилин.

Джерела шуму

Ми живемо в галасливому світі. Ми піддаємося дії всіляких звуків на роботі, а наші діти знаходяться в галасливій обстановці в школах і молодіжних клубах. Спорт, кінотеатри, концерти і інші розваги, а також вуличний рух збільшує рівень шуму довкола нас.

Музика зазвичай приносить задоволення, але дуже гучна музика ставати джерелом шкідливого шуму. На рок-концерті гучність звуку може досягати 120 дБ. Популярні серед молоді портативні програвачі компакт-дисків також можуть стати винуватцем шуму при тривалому використанні на дуже великій гучності.

Як уникнути шуму

Найкраще, що ми можемо зробити для нашого слуху, уникати надмірного шуму. Це не завжди просто зробити, але існує декілька важливих кроків, які можна зробити.

Ми повинні усвідомлювати різні джерела шуму і прагнути до здоровішого звукового оточення. Необхідно також "прислухатися" до наших власних вух. Коли гучні звуки сприймаються як неприємні або хворобливі, це наші вуха говорять нам, що такий звук може заподіяти шкоду. Така запобіжна система нашого власного організму. Ця здатність наших вух попереджати про небезпечний рівень шуму може зменшуватися під дією алкоголю.

Коли ми вимушені знаходитися в дуже галасливій обстановці, хорошим рішенням є використання засобів захисту слуху. Існує безліч різних засобів, які можуть бути використані для блокування шуму. На музичних фестивалях, концертах і дискотеках, коли рівень звуку дуже високий, бажано використовувати захисні вушні вкладиші. Навіть такі прості засоби можуть забезпечити хороший захист.

Що робити при порушенні слуху

Слух є основою спілкування і має велике соціальне значення. При зниженні слуху необхідно щонайшвидше зробити заходи для оптимізації спілкування і якості життя. В деяких випадках проблеми слуху можуть бути вирішені за допомогою медичних засобів або хірургічною дорогою, але втрата слуху, викликана гучним шумом, краще всього компенсується за допомогою слухових апаратів. Сучасні слухові апарати можуть надати значну допомогу при порушенні слуху.
(050) 377-48-49
(098) 014-75-95
Каталог веб ресурсів Тернопільщини