слухові апарати Тернопіль, слуховые аппараты Тернополь (050) 377-48-49 (098) 014-75-95

Написати листаКарта сайта

Всього декілька децибел можуть означати так багато!

Шепіт улюбленої людини. Вигук радості. Слова захоплення. Дзвін келихів.

Слух - це більше, ніж сприйняття звуків.

Слух - це якість вашого життя.

Звертайтесь до нас і ми допоможемо Вам знову чути!

  Головна » Корисні статті » Спілкування з користувачами слухових апаратів
 

Спілкування з користувачами слухових апаратів

Поради, що сприяють оптимальному спілкуванню.

Спілкування

Найчастіше порушення слуху впливає на здатність спілкуватися з іншими людьми. Здатність спілкуватися — засаднича потреба для всіх людей. Тому важливо розуміти, що в будь-якому процесі спілкування беруть участь як мінімум дві люди. З цього виходить, що ви також повинні взяти на себе Вашу частку відповідальності при спілкуванні з людьми, що погано чують.

Звикання до слухового апарату

Якщо ви спілкуєтеся з людьми, які погано чують, Вам дуже корисно мати загальне уявлення про слухові апарати. Багато хто думає, що слухові апарати можуть повністю відновити слух, але, на жаль, це не зовсім правильно.

Слуховий апарат є безцінним допоміжним пристроєм для людей, які погано чують. Проте, вперше надівши слуховий апарат, людина повинна звикнути до його використання. Змінюється не лише загальне звучання навколишнього світу, але і власний голос користувача слухового апарату звучить по-іншому. Людина тепер здатна чути звуки, які він, можливо, не чув дуже давно. В будь-якому разі для звикання до слухового апарату потрібний час, але сам процес звикання полегшується, коли людина, яка погано чує, відчуває підтримку сім'ї, знайомих і колег.

Читання по губах, зоровий зв'язок і фізичний контакт

Люди, які погано чують, вимушені в значній мірі покладатися на останні органи чуття. Зір, дотик і інтуїція — важливі засоби комунікації. Оскільки користувачі слухових апаратів широко використовують читання по губах, роблячи це свідомо або несвідомо, старайтеся при спілкуванні з особою завжди стояти обличчям до співбесідника, який погано чує.

Коли ви звертаєтеся до користувача слухового апарату, дивіться на нього і використовуєте його ім'я. Якщо ви близькі знайомі, ви можете, наприклад, злегка чіпати руку Вашого співбесідника, аби привернути його увагу.

Відстань

При спілкуванні із людиною, яка погано чує, відстань також грає важливу роль. Вкрай важливо, аби ви знаходилися близько від від людини, яка погано чує, з якою ви розмовляєте. При подвоєнні відстані гучність Вашого голосу зменшується наполовину. З цього виходить, що навіть невелике збільшення відстані може стати причиною нерозуміння.

Не кричіть — це не допоможе

Багато людей з нормальним слухом вважають, що при спілкуванні із людиною, яка погано чує, що вони повинні кричати. Проте, найчастіше головна проблема полягає не в гучності Вашого голосу, а у Вашій невиразній артикуляції окремих звуків. Тому постарайтеся говорити чіткіше і повільніше, але без перебільшень. Насправді, користувачеві слухового апарату так само неприємно, як нормально чоловіку, що чує, коли його співбесідник кричить.

Деякі звуки важче чути, чим інші

При порушенні слуху чоловік всього втрачає здатність чути певні звуки або починає плутати деякі звуки з іншими. Людина, яка погано чує, може чути деякі слова в пропозиції, але не розуміти його загального сенсу. У такій ситуації постарайтеся переформулювати пропозицію, використовуючи інші слова, так само, як, наприклад, якби ви розмовляли з людиною, не дуже обізнаною українською мовою.

Поважно запам'ятати, що будь-який фоновий шум значно погіршує здатність людини, яка погано чує, розуміти мову. Оскільки така людина, швидше за все, не бажає заподіяти вам зайвого занепокоєння, він може не попросити Вас, наприклад, вимкнути телевізор або радіо. Тому для створення умов ефективного спілкування усувають всі джерела шуму перш, ніж почати розмовляти. Крики дітей або шум на вечірці, де всі перебивають один одного — це теж ситуації, коли людина, яка погано чує, може бути вимушена відмовитися від спілкування. В цьому випадку Вам може здатися, що він замкнувся в собі.

Психологічні наслідки порушення слуху

У деяких людей порушення слуху може стати причиною емоційних або соціальних проблем. Нездатність розуміти те, що говорять інші люди, може, привести до відчуття ізоляції, самоти і депресії. Тому дуже важливо, аби сім'я і близькі знайомі такої людини підтримували його і при необхідності радили йому звернутися до лікаря за допомогою.

Деякі люди із зниженим слухом соромляться признатися в тому, що вони не розуміють те, що їм говорять. В цьому випадку підтримка і розуміння з вашого боку грають велику роль.

Частенько люди із зниженим слухом вимушені докладати багато зусиль для того, щоб зосередитися на слуханні, що може привести до появи втоми і стресу. Тому поважно, аби сім'я, колеги і начальник людини, яка погано чує, виражали своє розуміння і підтримку.
(050) 377-48-49
(098) 014-75-95
Каталог веб ресурсів Тернопільщини