слухові апарати Тернопіль, слуховые аппараты Тернополь (050) 377-48-49 (098) 014-75-95

Написати листаКарта сайта

Всього декілька децибел можуть означати так багато!

Шепіт улюбленої людини. Вигук радості. Слова захоплення. Дзвін келихів.

Слух - це більше, ніж сприйняття звуків.

Слух - це якість вашого життя.

Звертайтесь до нас і ми допоможемо Вам знову чути!

  Головна » Корисні статті » Чути навколишній світ...
 

Чути навколишній світ...

Здатність чути і локалізувати джерело звуку - вкрай важлива для того, щоб ми могли спілкуватися і справлятися з повсякденним життям. Здатність визначати напрям звуку, що поступає, вкрай важлива, наприклад, під час переходу вулиці з інтенсивним рухом і у випадках, коли нас попереджають про небезпеку.

... обома вухами

Одна з головних переваг розташування вух на обох сторонах голови полягає в тому, що вона дозволяє нам локалізувати звуки. Завдяки відстані між вухами звук поступає спочатку в одне вухо, потім в інше, залежно від напряму звуку. Це означає, що під час поступлення звуку в друге вухо звуковий тиск трохи змінюється. Мозок реєструє і обробляє інформацію, дозволяючи нам визначити напрям звуку, що поступає.

Само собою зрозуміло, що два вуха уловлюють звуки, що поступають, краще за одне вухо. Коли обоє вух "працюють" оптимально, нам легко розрізняти звуки в галасливих обставинах. Крім того, покращуються розбірливість мови, загальна якість звуку і сприйняття відстані.

Порушення слуху

Порушення слуху впливає на здатність розуміти мову і локалізувати джерела звуку, що оточують нас. Сьогодні досягнення сучасної технології в області слухових апаратів дали нам безліч можливостей оптимізувати залишковий слух за допомогою слухових апаратів. Якщо у людини порушення слуху лише на одне вухо, його частіше всього можна компенсувати за допомогою одного слухового апарату. Якщо у людини важке порушення слуху на одне вухо, інколи важко досягти повністю направленого слуху і оптимальної розбірливості мови. Проте, слуховий апарат найчастіше може поліпшити сприйняття характеру звуків.

Якщо людина має порушення слуху на обидва вуха, то найкращий результат практично завжди досягається при використанні двох слухових апаратів. При використанні двох апаратів можна зменшити рівень посилення в кожному апараті в порівнянні з використанням лише одного апарату. Завдяки цьому зменшується і посилення фонового шуму, що знижує ризик появи зворотного зв'язку (свисту слухового апарату). Використання двох слухових апаратів покращує слух кожного вуха користувача і забезпечує наступні переваги:

  • Поліпшення розбірливості мови в галасливих обставинах.
  • Полегшення локалізації напряму звуків.
  • Поліпшення якості і характеру звуків.

Давно відомо, що стереофонічна музика звучить краще, ніж монофонічна. При порушенні слуху на обоє вух найчастіше найбільш оптимальна компенсація слуху досягається за допомогою двох слухових апаратів (так, щоб вийшов ефект "стерео"). Ваш фахівець із слухових апаратів може говорити про переваги так званого "бінаурального налаштування".

Стимулювання слуху

Деякі люди думають, що використання слухових апаратів може привести до погіршення їх залишкового слуху, тому що вони не повинні напружуватися для того, щоб чути, або тому що посилення шкодить їх залишковому слуху. На щастя, це не так.

Для того, щоб активізувати і зберегти залишковий слух, необхідно стимулювати вухо і провідні шляхи від вуха в мозок. Сьогодні відомо, що, якщо протягом тривалого періоду вуха не стимулюються, то слух поступово погіршуватиметься. В області аудіології цей феномен відомий під назвою "виключення слуху".

Забобони

Багато людей надто пізно признаються в тому, що у них порушення слуху і, що їм необхідно придбати слухові апарати. Одна з причин цього полягає в тому, що існує безліч забобонів, що стосуються порушення слуху. Наприклад, багато хто думає, що порушення слуху завжди пов'язана із старінням організму.

Поважно зрозуміти, що люди з порушенням слуху повинні докладати багато зусиль для того, щоб зосередитися на слуханні. Це часто призводить до стомлення, ізоляції і самоти. Ці стани можуть мати негативний вплив на якість життя людини і заважати йому жити активним і повноцінним життям.

Точно так, як і організм потребує фізичних вправ, вухо потребує стимуляції.

Вітайте хороший слух

Після періоду звикання до слухових апаратів більшість людей, які погано чують, випробовують значне поліпшення якості їх життя. Використовуючи слухові апарати, вони можуть брати активну участь в розмові, локалізувати і розпізнавати багаточисельні звуки, які вони, можливо, не чули багато років.

Звикання до слухових апаратів вимагає часу. По-перше, користувачеві потрібно звикнути до фізичного відчуття апарату у вусі. По-друге, вуха повинні знову звикнути чути звуки навколишнього світу. Це абсолютно нова ситуація, яка вимагає і практики, і терпіння.

Звикання до слухового апарату

Деякі новачки звикаються носити слухові апарати протягом всього декількох тижнів. Безперечно, переваги "нового слуху" компенсують можливу фізичну скруту, зв'язану з використанням слухових апаратів. Для інших процес того, що звикається вимагає тривалішого періоду. Багато користувачів свідчать про те, що процес звикання до слухових апаратів може тривати до 6 місяців. Проте не відмовляйтеся від навчання. Також важливо запам'ятати, що для досягнення бажаного результату може бути потрібне додаткове налаштування слухових апаратів.

Деякі люди спочатку вирішують використовувати лише один слуховий апарат. Використовуючи два слухові апарати, вони переживають відчуття заглушення вух або вважають, що їх власний голос звучить неприємно. Природно, краще використовувати один слуховий апарат, ніж зовсім відмовитися від використання. Проте, це не оптимальне рішення. При використанні лише одного апарату вуха і мозок не можуть скористатися ефектом "стерео". Крім того, "недоліки", пов'язані з використанням двох апаратів, найчастіше зникають після деякого часу.

Природа обдарувала нас двома вухами, тому що два вуха дають нам найоптимальніший слух. Не дивлячись на те, що слухові апарати не можуть відновити нормальний слух, останні досягнення в області слухових апаратів дали нам можливість оптимальним чином використовувати залишковий слух людей, які погано чують. А оптимальне - це ефект "стерео"!
(050) 377-48-49
(098) 014-75-95
Каталог веб ресурсів Тернопільщини