слухові апарати Тернопіль, слуховые аппараты Тернополь (050) 377-48-49 (098) 014-75-95

Написати листаКарта сайта

Всього декілька децибел можуть означати так багато!

Шепіт улюбленої людини. Вигук радості. Слова захоплення. Дзвін келихів.

Слух - це більше, ніж сприйняття звуків.

Слух - це якість вашого життя.

Звертайтесь до нас і ми допоможемо Вам знову чути!

  Головна  » Порушення слуху у дорослих

Порушення слуху у дорослих

Природне вікове погіршення слуху є частиною самого життя. Але це зовсім не означає, що людина, що недочуває, повинна змиритися зі зниженням слуху - особливо, якщо це негативно впливає на якість її життя і здатність вільно спілкуватися з близькими людьми. Але незважаючи на це, велика кількість дорослих і літніх людей роками страждає від зниження слуху. І це люди, яким відносно легко можна допомогти. Іноді потрібний поштовх з боку сім'ї і друзів для того, щоб людина, що недочуває, звернулася за допомогою до фахівця.

Орган слуху - один з п'яти органів чуття людини (дотик, нюх, смак, зір і слух). Якщо функція слуху понижена, то йдеться про втрату або зниження слуху.

Звук - важлива складова частина нашого повсякденного життя. Оточуючі нас звуки сприймаються нашим органом слуху безперервно, тобто 24 години в добу. Слух - це почуття, яке неможливо "відключити".

Функціонування органу слуху здійснюється на декількох рівнях: слух потрібний для сприйняття фонових звуків таких, як наприклад, шум транспорту або для сприйняття різних попереджувальних сигналів таких, як звук будильника. Але найважливішою для усіх нас є здатність чути мову, тобто спілкуватися.

Слух допомагає нам розрізняти різні звукові нюанси з усього різноманіття звуків - від тихого шелесту листя до розуміння складної мови. Тому повна або часткова втрата слуху чинить на життя людини колосальний вплив, оскільки він/вона вже не в змозі оптимально чути навколишні звуки.

Причини порушення слуху

Багато хто вважає, що зниження слуху є ознакою старості. Але не дивлячись на те, що більшість порушень слуху дійсно пов'язана із старінням організму, існує і ряд інших причин, що призводять до появи проблем із слухом.

Деякі типи порушення слуху є вродженими і можуть бути наслідком різних чинників як, наприклад, захворювання жінки під час вагітності або ускладнення при пологах. Залежно від характеру ураження органу слуху деякі порушення можна компенсувати за допомогою слухових апаратів.

Інші типи порушення слуху обумовлені спадковістю і залежать від генетичних даних батьків. За наявності спадкової форми порушення слуху чутність звукових сигналів з часом може погіршуватися і з'являється необхідність в сильнішому посиленні.

Зниження слуху, обумовлене старінням організму. Найбільш поширена форма порушення слуху пов'язана із старінням організму. Цей тип порушення слуху виникає в наслідку поступового зниження функції волоскових клітин внутрішнього вуха, що є природною частиною процесу старіння.

Акустичні травми. Раптовий, дуже сильний звук, наприклад, звук від вибуху або пострілу, може бути причиною появи довготривалого порушення слуху.

Типи порушення слуху

Існують різні типи порушення слуху, але основними з них є кондуктивное і сенсоневральное порушення слуху.

Кондуктивное або сенсоневральное порушення слуху. Визначення типу порушення слуху залежить від того, в якому відділі органу слуху виникло це порушення. Якщо ушкодження локалізується у вушному каналі або в середньому вусі, то йдеться про кондуктивном порушення слуху. Якщо ж зниження слуху є наслідком ушкодження нервового волокна або чутливих клітин, що знаходяться в равлику внутрішнього вуха (cochlea), то в цьому випадку ставиться діагноз "сенсоневральная тугоухість".

Лікування порушень слуху. Тільки деякі типи порушення слуху можна вилікувати за допомогою ліків або хірургічного втручання. Більшість же з них можна компенсувати за допомогою слухових апаратів. Дуже важливо, якомога раніше поставити правильний діагноз для того щоб добитися добрих результатів при слухопротезировании.

Причини виникнення кондуктивного типу порушення слуху:

 • запалення середнього вуха (отит)
 • розрив ланцюгf слухових кісточок
 • ушкодження барабанної перетинки
 • порушення анатомії зовнішнього вуха
 • отосклероз
 • вушна сірка

Причини виникнення сенсоневрального типу порушення слуху:

 • зниження слуху, обумовлене старінням організму
 • спадкове порушення слуху
 • придбане порушення слуху (внаслідок хвороби)
 • природжене порушення слуху
 • акустична травма

Будьте обережні з шумом

У сучасному суспільстві ми щоденно піддаємося дії оточуючих нас звуків. Сприйняття більшості звуків приносить нам задоволення, але, на жаль, в деяких ситуаціях звук перетворюється на дратівливий шум. Найпростішим способом захисту і збереження слуху є уникнення ситуацій, в яких присутній небажаний та надмірний шум. Це вимагає свідомого відношення до шуму протягом усього дня - удома, на роботі і під час відпочинку.

Будьте уважні по відношенню до різних джерел шуму. Серйозно відносьтеся до проблеми дії шуму на слух і прагніть до спокійнішого звукового оточення. Слух є основою спілкування і має велике соціальне значення. Тому украй важливо оберігати свій слух.

Чому шум шкідливий для здоров'я?

Існують різні думки з приводу того, що вважати шумом, оскільки одні люди чутливіші до шуму, чим інші. Якщо звуки сприймаються нами як неприємні і хворобливі, то слід негайно на це реагувати. Це - попереджувальний сигнал нашого організму про те, що небезпечний рівень шуму значно перевищує допустиму межу, і шум починає завдавати шкоди здоров'ю.

Шум може ушкоджувати і руйнувати чутливі клітини внутрішнього вуха, які потрібні для здатності чути. Відновити ці клітини вже неможливо. Це означає, що нам залишається задовольнятися залишковим слухом і отримувати з нього користь.

Як захистити свій слух?

 • Уникайте шумних обстановок. Якщо ви не можете видалити джерело шуму, то вам слід покинути цю шумову обстановку.
 • Використовуйте вушні вкладиші. На музичних фестивалях, концертах і дискотеках, де рівень звуку занадто високий, бажано використовувати захисні вушні вкладиші.
 • Використовуйте протишумові навушники. На робочому місці, де гучність шуму перевищує допустимий рівень, слід використовувати протишумові навушники.
 • Звертайте увагу інших людей на негативну дію шуму. Якщо шум заподіює вам фізичну незручність, попросіть людей, які шумлять, зменшити гучність різної апаратури або говорити тихіше.
(050) 377-48-49
(098) 014-75-95
Каталог веб ресурсів Тернопільщини